Sistem Danışmanlığı


Yönetim sistemlerine uyum sağlamak, küçük ya da büyük tüm işletmeler için kurumsal açıdan önemli bir hamle olarak değerlendirilir. Genel kalite yönetim sistemlerinin dışında bir de özel, sektörel yönetim sistemlerinden de söz etmek mümkündür. Sektörlerde oluşan gelişmelere bağlı olarak bu sistemler dinamik bir şekilde kendini güncellemektedir. Yönetim sistemleri danışmanlığı denilince akla genelde ilk olarak ISO 9001 gelse de bu sistemleri çeşitlendirmek olasıdır.

Rekabetçi ortamın yoğunlaştığı, uluslararası pazarda yer almanın önem kazandığı günümüzde yönetim sistemlerine adapte olan işletmeler, önemli bir adım atmayı başarmaktadır. Beklentiler ürünün ya da hizmetin kalitesi ile sınırlı değildir. Artık insana, çevreye, doğaya ya da iş güvenliğine saygılı olunması da hedef kitlenin öncelikli beklentileri arasında girmiştir.
Bir açıdan sosyal sorumluluklarını da yerine getirmesi, niteliğinin bir parçası olarak değerlendirilir. İşte yönetim sistemleri danışmanlığı tam olarak bu beklentilere ne şekle karşılık verilmesi gerektiği noktasında size destek sunmaktadır.

Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir sektörde faaliyet gösteren tüm sektörler için (herhangi bir ürün üretimini yapan, bakım yapan, ürün montajı yapan, ürünlerin satışını yapan, hizmet sağlayan vb. alanlarda bulunan) yönetim sistemleri hizmetleri bulunmaktadır. Firmaların iş yapma ve diğer alanlardaki yöntemlerinin geliştirilmesi ve daha verimli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmesi için bu hizmet en çok talep gören ve ihtiyaç duyulanlar arasındadır. Firma içerisindeki temel anlamda ihtiyaç duyulan ilk yönetim sistemi ISO 9001 olmalıdır. ISO 9001 Dünya´da en fazla tercih edilen ve firma tarafından kullanılan Kalite Yönetim Sistemi standardıdır. 
EU Denetim olarak; özellikle içeriğini incelediğiniz yönetim sistemleri danışmanlığı ile alakalı firmanıza ISO 9001, ISO 45001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 10002, ISO 27001  ve web sitemizde yer alan tüm alanlarda hizmet vermektedir. Tüm yeni kurulmakta olan veya uzun senelerdir sektörde bulunarak kaliteli bir yönetim anlayışına özel uzmanlar tarafından adapte olmak isteyenlerin yanındayız. Deneyimli ve yönetim sistemleri alanındaki tecrübeli danışmanlarımız ile her türlü hizmeti sizlere verme kabiliyetindedir.

Yönetim Sistemlerinin Faydaları

Günümüzde yönetim sistemlerinin çapı genişlemeye başlamış ve daha da önemlisi işletmeler açısından ne denli kritik olduğu daha net şekilde anlaşılmıştır. Yönetim sistemleri danışmanlığı firmalara genel olarak şu tip faydalar sağlar:

-İşletmelerin kurumsal açıdan çok daha verimli ve doğru bir şekilde yönetilmesini sağlar.
-Çalışan personellerin kaliteye bir şekilde ortak edilmesi sağlanır. Aidiyet duygularının pekişmesine yönelik hamleler gerçekleştirilir.
-Niteliksizlik odaklı kayıpların azaltılması sağlanır.
-Daimi iyileştirme adına hamleler gerçekleştirilir ve bunun sonucu kısa ve orta vadede almak mümkün hale gelir.
-Ürün ya da hizmet kalitesi için bir istikrar sağlanır. Dönemlik değil kalıcı olarak hizmet ve ürün kalitesi temin edilir.
-Kuruluşların iç iletişimleri artış gösterir.
-Rekabet gücünde artış gerçekleşir.
-Müşterilerde büyük bir güven duygusu ortaya çıkar. Bu da ürüne ya da hizmete olan talebe doğrudan yansır.